fbpx

Bachova terapie – na zklidnění emocí a celkovou podporu

22. 2. 2018

Kdo byl Dr. Edward Bach?

Narodil se roku 1886 a byl lékařem, patologem, bakteriologem a homeopatem. Byl velmi výkonný a příliš zodpovědný, a tak roku 1917 kvůli přepracovanosti zkolaboval a lékaři mu nedávali víc než tři měsíce života. On se však pustil do práce, kterou miloval, díky tomu se jeho psychický a násleně na to i fyzický stav zlepšoval a on žil další roky, dokud nedokončil svou práci na svých 38 esencích.

Co to jsou Bachovy kapky?

Bachovy kapky obsahují léčivé esence vyrobené z květin, každá z nich se zaměřuje na jiný stav mysli a emocí a tento stav harmonizuje, tak dochází k vyrovnání energií a posílení obranyschopnosti celého lidského organismu.

Jak to funguje?

Většina fyzických nemocí má příčinu v nevyrovnané psychice, negativních emocích a myšlení, proto pokud ovlivníme a vyrovnáme psychiku a mysl, přímo tím napomáháme organismu léčit i fyzické neduhy. Bachovy esence nám také pomáhají žít kvalitnější a plnohodnotnější život, protože harmonizují negativní stavy a zbavují nás vnitřního napětí a úzkosti. Každý z nás prožívá ve svém životě více či méně nepříjemných či dokonce traumatizujících situací a je na nás, jak se s nimi vyrovnáme. Esence nám v tom mohou hodně pomoci.

Které stavy či emoce mohou léčit?

Bachovy esence pokrývají veškeré psychické nevyrovnané stavy, rozbouřené emoce a neklidnou či utrápenou mysl. Mezi jiným léčí nejrůznější strachy a obavy, stavy úzkosti a neklidu, pocity méněcennosti a obavy z neúspěchu, následky šoku po ztrátě nebo neschopnost se rozhodovat v důležitých životních situacích.

Dají se esence použít i u zvířat?

Jistě, zvířata stejně jako lidé prožívají své emoce a strachy, velmi dobře reagují na léčbu, stejně jako rostliny, např. pokud jsou citlivé na přesazování.

Po jaké době užívání esence zabírají?

Prakticky ihned. Navíc nemají žádné nežádoucí vedlejší účinky a není možné si na nich vytvořit závislost. Obvykle se doporučuje je používat tak dlouho, dokud se pacient necítí dobře.

Jak poznám, které esence potřebuji?

Pokud máte pocit, že potřebujete harmonizovat svůj psychický a mentální stav, stačí se domluvit na termínu konzultace – obvykle stačí 30 až 60 min., na základě které vám na místě namícháme vaši léčivou kombinaci.

Pokud nejsem z Brna, je možné uskutečnit konzultaci např. pomocí Skype?

Ano, konzultace může být uskutečněna i pomocí skypu. Je nutno si předem domluvit termín konzultace – z časových důvodů, a to telefonicky na tel: 774-449252 anebo mailem na m.todarellova@seznam.cz. Léčebná lahvička vám bude odeslána poštou na dobírku anebo ihned po platbě bankovním převodem.

Terapie trvá cca 1 až 2 hodiny.