fbpx

Celulita – jak s ní zatočit?

22. 2. 2018

Anticelulitidová masáž je velmi účinnou a nepostradatelnou terapií, která eliminuje celulitidu nebo-li tzv. pomerančovou kůru. Její hlavní účinek je v tom, že zbavuje postižené oblasti – především stehna, boky a hýždě – nahromaděných toxických látek a přebytečné vody a rozbourává tukové buňky. Tato masáž povzbuzuje krevní a lymfatický oběh, zlepšuje svalový tonus a vyhlazuje kůži. 

Celulitida vzniká v důsledku degenerativních změn podkožního vaziva a hromadění tukové tkáně. Pokud lymfatický systém funguje nedostatečně, toxiny nejsou odplavovány ven z těla, ale usazují se v buňkách a v mezibuněčných prostorách. Celulitida postihuje asi osmdesát procent žen a mizivé procento mužů. K rizikovým faktorům patří nadváha, stres, hormonální antikoncepce, nedostatek pohybu, špatný pitný režim a genetická dispozice, ale vyskytuje se i u velmi štíhlých žen. 

Při anticelulitidové masáži dochází mimo jiné ke stimulaci krevního a lymfatického systému, které jsou zodpovědné za detoxikaci organismu. Mechanickým působením na tukové vrstvy v riskantních partiích se rozrušují tukové buňky a dochází k rychlejšímu vstřebávání tuků. Výsledkem je hladká kůže, zmenšení objemu v centimetrech a mladší vzhled. 

Po masáži následuje zábal, který zlepšuje krevní oběh, tím napomáhá tělu se zbavit odpadních látek a navíc zeštíhluje ošetřované partie. 

Anticelulitidová masáž je velmi příjemná regenerační a relaxační masážní terapie, kterou vřele doporučuji každé ženě. V rámci prevence stačí udržovací kúra 1x měsíčně, pokud již celulitidu máte, doporučuji deset aplikací – a to 1x týdně – poté opět stačí udržovací kúra.