fbpx

Detox – elixír mládí a krásy

1. 4. 2019

Velmi důležitou součástí zdravého životního stylu je pravidelný detox. S nástupem jara se potřeba očistit nejen tělo, ale i mysl, od veškerých toxinů, které se za uplynulou zimu nastřádaly, zvyšuje. U toho, kdo naslouchá svému tělu, nastupuje přirozený pocit, že se sebou ´musí něco udělat´. Většinou si řekneme, že bychom mohli odlehčit stravu, pít víc vody nebo se rozhodneme pro pravidelný pohyb. Možná si někdo z nás posteskne, že by rád shodil pár kil. A možná, že někteří z nás by jen rádi posilnili imunitní systém.  A někdo by chtěl vypadat nebo se cítit lépe.

Ať už je důvodem k detoxu cokoliv, každá motivace je dobrá. Detox je důležitý z mnoha hledisek – podporujeme jím svůj dobrý zdravotní stav – tedy jistá forma prevence, nebo se díky němu ke zdraví vracíme, pokud už nás nějaké ty zdravotní problémy trápí. Ani estetické hledisko není zanedbatelné. Všichni dobře víme, jak se cítíme, když začneme odkládat zimní svršky, které zakryly sem tam nějaký ten špíček navíc, a my se prohlížíme v zrcadle a rádi bychom s tím něco udělali. Není to doména jen žen, muži o sebe dbají minimálně stejně tak pečlivě jako ženy, v některých případech dokonce i více. A to je dobře. Není nic lepšího než se cítit dobře ve vlastním těle.

Detox není jen o odlehčení organismu od přebytečného tuku, ale také o odbourání a vyloučení jedovatých a odpadních látek, které v těle vznikají, a to nepřetržitě. Tyto odpadní látky zbytečně zadržují vodu v organismu, způsobují nejrůznější nemoci a urychlují stárnutí buněk a celého organismu. Pokud jsme zahlceni toxiny, cítíme se unaveni, jsme bez nálady, chybí nám jiskra a tak nějak se sami v sobě necítíme dobře. A navíc – stav uvnitř těla se promítá v naší tváři i na těle.  Tak co s tím?

Mám pro vás několik typů a dokonce s některými vám mohu pomoci. Nabízím svým klientům a klientkám lymfatickou drenáž, díky které se rozpohybuje lymfa, a tím se urychlí odchod toxinů. Lymfa je zodpovědná za to, jestli je organismus schopen se bránit před nemocemi, tedy správný průchod lymfy posiluje imunitní systém. Podmínkou lymfatické drenáže je správný pitný režim.

Správný pitný režim, to je něco, co můžeme ovlivnit sami. Další podmínkou ke správnému toku lymfy je pravidelný pohyb – úplně stačí rychlá chůze, min. hodinu denně. My s pejskem chodíme 10km denně – dělá to dobře jemu i mně, díky tomu se udržujeme ve formě. Barnymu hádají 11 měsíců, i když mu je 11 let :-).

Další možností, jak podpořit detox, je pravidelný púst – stačí 24 hodin pústu jednou za týden. Při pústu se pije jen voda a detox se opět podpoří pohybem nejlépe někde v přírodě, případně saunou, koupelí se solemi, atd. Co je taky úžasné při pústu a nejen při něm – jsou masáže. Při masáži můžete odpočívat při příjemné relaxační hudbě, zatímco vaše tělo ´pracuje´ díky masáži, kterou přijímáte. Při masáži se obnovuje krevní oběh v celém těle, hlavně tam, kde se zpomalil nebo zmenšil díky zatuhlým svalům. Díky masáži se tělo lépe prokrvuje, což má za následek lepší okysličení těla.

Pravidelná masáž odlehčí nejen vaše tělo, ale i psychiku – současná doba je náročná, a právě proto je potřeba dopřát si relax a péči. Pokud vás zajímají masáže, které nabízím, doporučuji vám návštěvu svých webových stránek uzdravujise.cz.

Detoxikaci je také možno podpořit příjmem konkrétních přírodních látek, které tělu dodají ty správné minerály, a tím umožní zvýšené vylučování odpadních látek z těla , a to šetrně a s ohledem na jedinečnost každého člověka. S výběrem takových přípravků vám mohu pomoci – při konzultaci zjistíme, co vám chybí či přebývá, a podle toho zvolíme správné složení. Kromě toho, že tyto látky výrazně podpoří vaši detoxikaci, doplní vám také ty minerály do těla, kterých se vám nedostává, a tím obnoví vnitřní rovnováhu.

Vrátím se ještě na chvilku k tématu krásy a vnitřní pohody. Netřeba jistě zdůrazňovat, že vnitřní stav člověka se odráží v jeho vnějším vzezření. A současně ovlivňuje psychiku a způsob myšlení. Tělo a psychika jsou propojené nádoby. Ve zdravém těle, zdravý duch. To všichni dobře známe. Vnitřní očista nejen harmonizuje tělo a imunitu, nejen vylepšuje pleť, vlasy, nehty, ale umožňuje také aktivnější a šťastnější životní styl. Zkrátka svěžejší vzhled i myšlení, aktivnější život a tedy i veselejší, pohodovější a harmoničtější. Já osobně považuji detoxikaci za podstatnou část péče o sebe sama, a proto ji vřele doporučuji

Pro další informace mě můžete kontaktovat mailem nebo telefonicky

m.todarellova@seznam.cz,

Tel: 774-449252.