fbpx

Reflexní terapie plosky nohou – úžasná terapie celého těla

22. 2. 2018

Reflexní terapie plosky nohy je jednou z nejdostupnějších metod alternativní medicíny, která může být velmi účinnou metodou prevence, řešit jak hormonální či jinou nerovnováhu v těle, tak psychické stavy, může zasáhnout v případě potřeby první pomoci a navíc ji může každý provozovat sám na sobě.

Vzhledem k tomu, že se masáž reflexních plošek provádí na chodidlech nohou, která jsou každému dostupná, stačí, aby byl pacient řádně informován o místě konkrétní plošky na noze a o způsobu masáže, a bude sám schopen dané postižené místo masírovat třeba v domácím prostředí.

O čem reflexní terapie je a jak se provádí? Jde o masáž, která se provádí mačkáním nebo naopak hlazením reflexních plošek jednotlivých orgánů, žláz, svalů či kostry, čímž dochází buď ke stimulaci daných orgánů a částí těla nebo ke ztišování a uklidňování rozbouřených orgánů. Díky reflexologii můžeme odstraňovat blokace krční páteře, utlumovat bolesti hlavy nebo třeba záněty, dále povzbuzovat nedostatečně pracující orgány, ulevovat od bolesti, posilovat imunitní systém, apod. Následovat by mohla nekonečná řada potíží, které se dají řešit pomocí reflexní terapie.

Věděli jste například, že bolesti hlavy způsobuje z téměř devadesáti procent zablokovaná krční páteř? Běžně informovaný nebo ještě častěji neinformovaný člověk odchovaný klasickou medicínou sáhne automaticky po tabletě proti bolesti, aniž by se zamyslel, že právě tato tableta působí jen na povrchu, protože sice potlačí bolest, ale hlavu nevyléčí. Naopak může přitížit, protože zatíží játra, a to zpětně způsobuje bolest hlavy.

Kdo zná reflexní terapii, uvolní si nebo si nechá uvolnit krční páteř na pravém palci, který reflexně odpovídá této části těla a poté, co zaznamená vlnu tepla v celém těle, najednou si uvědomí, že hlava přestala bolet.

Reflexní terapie může být i velmi příjemná masáž, u které se klient uvolní a může odpočívat, zatímco na šlapkách jeho nohy pracují ruce terapeuta. Když k tomu přidáme útulnou atmosféru provoněnou vonnými tyčinkami nebo svíčkami, teplé světlo aromalampiček a navíc příjemnou hudbu uchu ladící, není možno jinak, než se k dané terapii neustále vracet.

Pokud nemá člověk žádné zdravotní problémy, reflexní terapie se doporučuje provádět aspoň jednou měsíčně, při zdravotních problémech i třikrát týdně po dobu alespoň tří měsíců.

Máte-li nějaké zdravotní potíže anebo chcete-li pravidelně posilovat imunitní systém a tak předcházet nemocem, neváhejte objednat a s důvěrou se svěřte do mých rukou.